Климатичните политики са местни политики и те стигат до всеки

...
Климатичните политики са местни политики и те стигат до всеки
Коментари Харесай

Драгомир Цанев: Когато ние си остойностим щетите от евентуални климатични явления, можем да си направим сметка колко пари да инвестираме, за да се предпазим от тях и да ги ограничим

Климатичните политики са локални политики и те стигат до всеки един от нас, тъй като тези рискови климатични феномени статистически зачестяват и стават все по-силни, носят все по-големи вреди на градовете ни. Всички ние би трябвало да знаем какво да вършим, с цел да ограничим тези вреди и да живеем по-добре. Това сподели в предаването " Денят на фокус “ на Радио " Фокус “ изпълнителният шеф на Центъра за енергийна успеваемост " ЕнЕфект “ Драгомир Цанев.

България е хазаин на 61-вата сесия на Междуправителствения панел по изменение на климата (IPCC) през юли 2024 година, която се организира в интервала от 26 юли до 2 август 2024 година.

По думите му семейството на IPCC е невероятна опция, която България не прави оценка, защото климатичните промени са в Топ 2 на интернационалните международните събития, а политиките за климата са най-актуалните политики, подкрепени с доста сериозен финансов запас. " Ако България се разпознава като водач в тези политики, тя ще има бърз и елементарен достъп до по-голяма част от този финансов запас, а в случай че продължаваме да сме на опашката, ситуацията няма да е доста оптимистично, както и сега не е, “ уточни той.

Прогнозите, основани на научно достоверни данни, демонстрират, че климатътът неизбежно се трансформира, което ще докара до нараснал риск от вреди, провокирани от тези рискови климатични феномени. " Когато ние си остойностим вредите от възможни климатични феномени, можем да си създадем сметка какъв брой пари да влагаме, с цел да се предпазим от тях и да ги ограничим. Това е разковничето, “ счита той, като добави, че колкото по-рано се предпазим и ограничим вероятните вреди, толкоз по-малко пари ще загубим всички ние, като общество. Според Драгомир Цанев някои от по-прогресивните локални управляващи се пробват да се приготвят, а и в страната има чуваемост, само че не сме на равнищата на страните от Европа.

България ще взе участие в европейската задача за основаването на 100 климатично неутрални интелигентни града на бъдещето до 2030 година с кандидат-градовете Габрово и София, като страната ни се включва със забавяне в тази стратегия, почнала още 2022 година. " Габрово – това е една поредна политика последните 30 години, а за София се дължи по-скоро на случайно стичане на събитията тази кандидатура, само че и двете имат капацитета да създадат едни смислени проекти по какъв начин най-малко един градски регион да стане това, което желаеме да виждаме във всички свои градове, и да привлекат помощ от разнообразни източници от Европа, само че и от страната, тъй като страната също има интерес да покаже по какъв начин би трябвало да се случват нещата. “

Според него зелените политики с инвестиция в енергийна успеваемост и във възобновими източници основават нови работни места и основават доста по-висока норма на облага от обичайните промишлености, и важи както за градските стопански системи, по този начин и за националните стопански системи. Трябва да разберем, че зелените политики значат по-комфортна и по-здравословна среда за всеки един от нас вътре в домовете ни и отвън домовете ни. " Политиките за сградно възобновяване са тези, които се предлагат от Европейските комисия на всички страни членки, с цел да се преодолее тази къса рецепция, която беше обхванала Европа и да се тръгне напред. Това с изключение на работни места дава и опазване на парите в градовете, в локалната стопанска система, като също така облагородява градската среда. “
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР