Клермон записа втора поредна победа в Лига 1, след като

...

Клермон надви девет от Рен в драма

Клермон записа втора поредна победа в Лига 1, откакто надделя трагично с 2:1 Рен. Срещата беше от 18-ия кръг на френското състезание.

Грейон Куей даде задатъка на домакините в 31-ата минута. Рен съумя да стигне до изравнително попадение посредством Арно Калимуендо в 74-ата минута. Сами три по-късно гостите останаха с 10 души на терена, откакто Берижо получи втори жълт картон. В 83-ата минута бретанците към този момент бяха с 9 индивида, откакто Омари получи пряк червен картон.

Клермон се възползва от численото си преимущество и измъкна успеха в четвъртата минута на продължението на мача. Разписа се Йохан Гастиен.

Така домакините събраха 25 точки и заемат 9-о място във краткотрайното класиране, а Рен е 4-и с 34 точки.