Класиката Бразилия - Аржентина във финала на Копа Америка е

...

Големият финал е факт: Аржентина оцеля след дузпи срещу Колумбия и си уреди сблъсък с Бразилия

Класиката Бразилия - Аржентина във финала на Копа Америка е реалност. " Гаучосите " си уредиха мач за трофея, откакто надвиха с дузпи против Колумбия в полуфиналите. В постоянното време срещата приключи 1:1, а Меси и компания бяха по-точни при наказателните удари - 3:2.

Аржентина стартира по-силно срещата и още в 4-ата минута рисков удар на Нико Гонсалес мина около вратата. Три минути по-късно Лаутаро Мартинес матира Оспина. Меси бе изведен в наказателното поле, задържа във въздуха и върна към нападателят на Интер, който не сбърка.
 Снимка 537890
Източник:

В 39-ата минута Колумбия можеше да изравни. Удар на Йери Мина с глава срещна гредата. В края полувремето още веднъж Нико Гонсалес с глава можеше да се разпише, само че Оспина се намеси уверено.

В 61-ата минута резултатът закономерно бе подравнен. Луис Диас получи дълъг пас на скорост, надбяга директния си надзирател и от дребен ъгъл съумя да вкара за 1:1.

Аржентина още веднъж заигра по-добре. В 73-ата минута Санчес мазета от голлинията удар на Лаутаро. Малко по-късно и Меси пропусна.
 Фантастичен Лео Меси изведе Аржентина на полуфинал на Копа Америка

Победиха с 3:0 Еквадор

В последна сметка победител в постоянното време не бе излъчен и се пристъпи към наказателни удари. ам " гаучосите " демонстрираха по-здрави нерви, като Меси, Паредес и Лаутаро, а Де Паул пропусна. Големият воин за Аржентина беше вратарят Емилиано Мартинес. Стражът на Астън Вила отрази ударите на Йери Мина, Давинсон Санчес и Едуин Кардона. Хуан Куадрадо и Мигел Борха бяха точни от бялата точка, само че това не бе задоволително.

Така Аржентина се класира за финала, където ще срещне огромния си противник Бразилия.