Китайката Чжу Лин отстрани поставената под номер 1 в основната

...

Китайката Чжу Лин отстрани водачката в схемата Каролин Гарсия на четвъртфиналите в Кливланд

Китайката Чжу Лин в профил поставената под номер 1 в главната скица Каролин Гарсия на четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка в Кливланд (САЩ) от сериите УТА 250 с награден фонд 271 363 $.

Чжу Лин надигра Гарсия с 6:4, 6:1 в мач, траял час и 27 минути. Китайската тенисистка се възползва от мощния си старт в дуела, поведе с 3:0 и завоюва първия сет, а във втората част даде единствено гейм на французойката. Това бе втора победа на Чжу Лин над състезател от топ 10 в кариерата й.

Нейна съперничка на полуфиналите ще бъде четвъртата сложена Екатерина Александрова от Русия, която се оправи с друга представителка на Китай Ван Синюй след поврат с 5:7, 6:0, 7:5 за близо два часа игра. Рускинята бе безапелационна след изгубения първи сет, а в решаващата трета част реализира два пробива против китайката, с цел да я преодолее.

В другия полуфинал ще се срещнат испанката Сара Сорибес Тормо и Татяна Мария (Германия). Сорибес Тормо в профил деветата сложена американка Слоун Стивънс, която първо трябваше да доиграе сполучливо мача си против Мира Андреева (Русия) от втория кръг – 6:3, 6:3. Испанката по-късно надви над Стивънс с 6:1, 6:3 за 74 минути игра.

Татяна Мария пък се наложи над представителката на Канада Лейла Фернандес с 6:3, 6:2 в мач, траял час и 24 минути.