Китай се противопоставя на сили, които използват кризата в Украйна

...
Китай се противопоставя на сили, които използват кризата в Украйна
Коментари Харесай

Китай е против опити за изграждане на азиатско-тихоокеанска версия на НАТО

Китай се опълчва на сили, които употребяват рецесията в Украйна като опрощение, с цел да се застъпят за по-нататъшното разширение на НАТО в Азиатско-тихоокеанския район, съобщи китайският държавен консултант и външен министър Уан И в петък, оповестява CGTN.

Това разяснява той по време на телефонен диалог с гръцкия външен министър Никос Дендиас. Двете страни обмениха отзиви за украинската обстановка и двустранните връзки.

Опитите за основаване на " азиатско-тихоокеанска версия на НАТО " единствено ще навредят съществено на районната сигурност, сподели Уан, добавяйки, че единствено като се придържа към визията за обща, всеобхватна, взаимна и устойчива сигурност, Европа може да реализира дълготраен мир и непоклатимост.

Отбелязвайки, че Китай изцяло схваща загрижеността на европейските страни, в това число Гърция, по отношение на актуалната обстановка, той сподели, че Пекин ще продължи да предизвиква мирните договаряния и да поддържа всички старания, водещи до политическо споразумяване.

Сигурността на Европа би трябвало да е в ръцете на самите европейци, добави той.

По отношение на китайско-гръцките връзки двете страни се споразумяха за по-нататъшно разширение на съдействието допълнително области, като транспортната система, енергетиката, туризма, инфраструктурата и зелената и цифрова стопанска система. Тази година се навършват 50 години от дипломатическите връзки сред Китай и Гърция.

Приятелските връзки сред двете страни са добър образец за развиването на връзките на Китай с европейските страни, сподели Уан.

Гърция твърдо следва политиката на " Един Китай " и е подготвена да издигне връзките си с Китай до нови небеса, сподели Дендиас.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР