Китай предприе реципрочна стъпка след забраната на ЕС китайски фирми

...
Китай предприе реципрочна стъпка след забраната на ЕС китайски фирми
Коментари Харесай

Китай въвежда ограничения за участие на европейски фирми в обществени поръчки за медицински изделия

Китай предприе реципрочна стъпка след възбраната на Европейски Съюз китайски компании да купуват огромни количества медицински произведения, написа euractiv.com.

Китайското финансово министерство разгласи в прессъобщение, публикувано от държавната осведомителна организация Синхуа, че фирмите от Европейски Съюз, „ като се изключи тези с европейски капитал, открити в Китай, ще би трябвало да бъдат изключени от поръчки на стойност над 6,3 млн. $ “.

В деветмесечно следствие, завършено през януари, Европейската комисия откри, че 87% от процедурите за публични поръчки на Китай за медицински произведения са били обект на дискриминационни практики, които са сложили в неравностойно състояние европейските компании при обществените търгове.

През юни Европейска комисия реши да изключи китайски компании от договорите за публични поръчки на Европейски Съюз за медицински произведения над 5 млн. евро.

Китай отвърна на удара на Европейски Съюз с реципрочна възбрана за огромни контракти за здравно съоръжение

Наблюдатели означават, че износът на китайски медицински произведения за Европейски Съюз се е удвоил сред 2015 и 2023 г.
Източник: zdrave.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР