Кирил Петков няма да бъде кандидат за народен представител в

...
Кирил Петков няма да бъде кандидат за народен представител в
Коментари Харесай

Кирил Петков потвърди: Няма да участвам в листите на ПП на предстоящите избори

Кирил Петков няма да бъде претендент за депутат в идните избори. Това разгласи той в обществените мрежи.

Новината, която той дефинира като изкуствено основана сензация, в действителност е удостоверение на негово остаряло заричане. „ Когато преди шест месеца подадох оставка и заявих, че няма да бъда в Народното събрание, не го направих като политически „ трик “, а като ясна позиция и поета политическа отговорност “, съобщи той.

Петков изясни решението си с желанието да покаже друг модел на държание. „ Явно никой не чака политик да държи на думата си... Не съм политик, който се върти към думите и правилата си. Никога не съм бил подобен и в никакъв случай няма да бъда “, безапелационен е някогашният министър председател.

Той употребява позицията си, с цел да постави завършек на спекулациите за разединение в редиците на Политическа партия. „ Другото безумство, което прочетох през днешния ден, е че щяло да има нов политически план. Не съм и няма да бъда изменник на партията, която съм основал. Аз съм член на Националния съвет на „ Продължаваме промяната “ и ще продължа да оказвам помощ на партията, без да съм в листи или под медийните прожектори. Това е моят тим! “

Според него успеваемостта на един политик не се изчерпва с депутатското място. „ Когато идеята е задача, а не политическа кариера или тактика за персонално оцеляване, методите за поддръжка са доста - и от време на време даже по-ефективни от парламентарната пейка “, показва Петков.

В умозаключение той добавя, че дружно с сътрудниците си ще продължи да работи за страната: „ Всички ние ще продължим да работим за идеята България - и посредством персоналните си планове, които имат публичен смисъл и ще способстват за смяната. “

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР