Кирил Киров спечели бронзов медал в дисциплината 10 метра пистолет

...

Кирил Киров спечели бронзов медал на световното първенство по спортна стрелба в Баку

Кирил Киров завоюва бронзов орден в дисциплината 10 метра револвер за мъже на международното състезание по спортна пукотевица в Баку, Азербайджан.

Киров приключи със 215.7 точки във финала и завоюва първото си отличие на огромен конгрес при мъжете.

Отлично се показа и Самуил Донков, който също откри място във финала и приключи седми със 138.2 точки.

В квалификациите двамата българи записаха по 582 точки - Кирил Киров влезе пети във финала поради повече десетки, а Донков бе осми.

Третият български представител Калоян Стаменов остана 85-и с 567 точки.

Шампион стана китаецът Бовен Чжан с край от 244.3 точки, а среброто е за сърбина Дамир Микец с 240.8 точки.

В отборното класиране българският състав зае четвърто място със общ брой на тримата състезатели от 1731 точки, като единствено по-слабото показване на Калоян Стаменов лише България от от орден.

Бронзовото отличие отборно взе Индия с три точки повече от българите. Втори е тимът на Германия със 1743 точки, а първи са китайците със 1749 точки.