Кирил Десподов изведе до победа над Панатинайкос в сблъсъка на

...

Десподов изведе ПАОК до победа над Панатинайкос

Кирил Десподов изведе до победа над Панатинайкос в конфликта на върха в гръцката Суперлига. След триумфа с 2:1 отборът му си върна първото място в класирането. И двата гола за черно-белите бяха дело на българина.

Десподов вкара своите голове в доста значими моменти. Той откри резултата малко преди края на първото полувреме. После Панатинайкос изравни, само че Десподов се разписа за 2:1. Българинът към този момент има 8 попадения за състезание за гръцкия си тим и 2 в европейските шампионати. Преди седмица той отново вкара два гола за отбора си във вратата на Волос.

ПАОК събра 47 точки, две повече от втория АЕК Атина. Панатинайкос е трети с 44 точки, Олимпиакос е четвърти с 41 точки.

Иначе преди Десподов да вкара гол, Кулиеракис означи за ПАОК след удар с глава. ВАР обаче сподели засада. Малко по-късно при отлична контраофанзива Тайсон изведе българина за 1:0. Три минути след началото на второто полувреме гостите изравниха. Капитанът на ПАОК Тайсон настъпи на границата на наказателното поле Тасос Бакасетас и съдията Рохит Саги от Норвегия след консултация с сътрудниците си от ВАР отсъди дузпа. Бакасетас застана зад топката и вкара за 1:1.

Само пет минути по-късно българското крило още веднъж се разписа. Тайсон проби от ляво, Десподов мина през шпагата на Филип Младенович и прониза за повторно вратаря Драговски. Минути преди второто попадение нов гол на ПАОК беше анулиран поради засада.
Източник: flashnews.bg