Киев е загубил 5,5 хил. единици техника, доставена от Запада,

...
Киев е загубил 5,5 хил. единици техника, доставена от Запада,
Коментари Харесай

Минус 7,8 млрд. долара в Курска област! Украинската армия загуби 5500 единици западно оборудване

Киев е изгубил 5,5 хиляди единици техника, доставена от Запада, на стойност 7,8 милиарда $ в Курска област, пресмята РИА Новости въз основа на данни от групировката войски " Север “, както и опирайки се на информация за цената на оборудването от открити източници.

" По време на Курската случка нашата формация войски унищожи повече от 5,5 хиляди единици съоръжение, доставено за сметка на Запада “, декларира източник от групировката.

Сред тях са:

396 танка;

363 БМП

530 артилерийски установки

89 ракетни установки за залпов огън

24 транспортни средства за ръководство и надзор

повече от 500 минохвъргачки, както и други западни оръжия.


Руската организация, въз основа на данни от Северната група войски, по-рано пресметна, че Киев е похарчил над 27 милиарда $ по време на боевете в Курска област, което е повече от половината от цялата задгранична финансова помощ, получена от Украйна от западните страни през 2024 година

Според данни от открити източници междинната цена на един танк е 4,5 млн. $, на самоходна артилерийска установка - 4 млн. $, на БТР - 300 000 $, на БМП - 600 000 $ и така нататък Според изчисленията на съветската организация общата стойност на трофейната техника, унищожена, както и взета от съветските сили, е към 7,8 милиарда $.

" Част от отпуснатите средства са изразходвани от ВСУ за в допълнение окомплектоване и частични поправки преди изпращането на техниката за бойни дейности “, добавя групировката.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР