Кей Нишикори стана първият японец, който се класира за финала

...

Нишикори надви Зверев във втория полуфинал

Кей Нишикори стана първият японец, който се класира за финала на шампионата по тенис в Монте Карло, чието първо издание е през 1897 година. Нишикори победи във втория полуфинал поставения под номер 3 немец Александър Зверев с 3:6, 6:3, 6:4 за 2:13 часа. Така той ще търси първа купа в четвъртия си край в надпреварите от категорията " Мастърс ", до който доближи за първи път от август 2016 година в Монреал.

В мача за трофея японецът ще се изправи на следващия ден против десеткратния първенец Рафаел Надал (Испания), от който има 9 провали в 11 мача до момента.

Зверев взе първия сет със серия от четири следващи гейма, а във втората част той навакса ранен пробив пасив, само че след 3:2 загуби четири поредни гейма, което разреши на Нишикори да прати срещата в решителен трети сет. Двубоят продължи равностойно, само че в десетия гейм азиатецът стигна по брейкпойнт и го осъществя, с цел да победи.