Кевин Дюрант стана вторият най-млад играч в историята на НБА,

...

Лу Уилямс вкара 50 точки и помрачи историческата вечер за Кевин Дюрант

Кевин Дюрант стана вторият най-млад състезател в историята на НБА, който доближава границата от 20 000 точки, само че празникът му бе засенчен, откакто Голдън Стейт Уориърс отстъпи със 106:125 като хазаин пред Лос Анджелис Клипърс. С съществена заслуга за успеха на гостите бе Лу Уилямс, който осъществя 50 точки, в това число 27 в границите на третата четвърт.

Дюрант доближи котата от 20 000 точки 1:41 минути преди края на първото полувреме на мача, а точната му възраст е 29 години и 103 дни. Към момента само ЛеБрон Джеймс е отбелязвал по-бързо 20 000 точки. Джеймс направи това на 28 години и 17 дни, а Дюрант стана общо 44-тият състезател, доближи 20 000 точки. Бившият състезател на Оклахома приключи срещата с общо 40 точки, само че само Заза Пачулия от съотборниците му доближи до двуцифрен актив точки. Грузинецът вкара 12.

Kevin Durant put up a season-high 40 PTS for the @warriors at home in a historical night! pic.twitter.com/f0STFEo1Ld
— NBA (@NBA) 11 януари 2018 година
Гардът на гостите Лу Уилямс обаче употребява включените за Дюрант прожектори, с цел да осъществя рекордните в кариерата си 50 точки, като по този начин към този момент има приблизително по над 31 точки на мач в последните 10 дуела на Клипърс. Уилямс вкара 8 тройки и бе 16 от 27 при стрелбата си от игра. Новобранецът Тайрон Уолъс вкара още 22 точки за гостите от Лос Анджелис, които бяха без контузената си звезда Блейк Грифин. Срещата за Голдън Стейт пък пропуснаха Стеф Къри и Клей Томпсън, като Къри е получил контузия в глезена по време на утринната подготовка на отбора и към момента не е ясно какъв брой време ще отсъства от терените.