Кевин Дюрант отбеляза 30 точки, а Кайри Ървинг добави 24

...

ОБЗОР: Кевин Дюрант с 30 точки за победа на Бруклин

Кевин Дюрант означи 30 точки, а Кайри Ървинг добави 24 за успеха на Бруклин като посетител на Вашингтон със 112:100 в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

Нетс, които победиха Индиана в събота, когато водещите седем изпълнители на отбора отпред с Кевин Дюрант и Кайри Ървинг получиха отмора, реализираха четвърти следващ триумф за сезона. Всички тези играчи се завърнаха в игра в понеделник, като се изключи Ройс О`Нийл, който пропусна втори следващ мач по персонални аргументи.

Уил Бартън записа персонален връх от 22 точки за отбора на Вашингтон, който позволи седмо следващо проваляне от началото на сезона. Брадли Бийл не игра в четвърти дуел пореди травма.

Пол Джордж се отличи с 26 точки, а Кауай Ленард записа 25 точки и 9 битки за успеха на Лос Анджелис Клипърс против водача в НБА Бостън Селтикс със 113:93.

Джейлън Браун вкара 21 точки, с цел да поведе Селтикс, които изгубиха два следващи мача едвам за повторно този сезон. Джейсън Тейтъм добави 20 точки и 11 битки.

Лука Дончич се завърна в игра и се отличи с " дабъл-дабъл " от 38 точки и 11 битки при триумфа на Далас против Оклахома Сити със 121:114.

Дончич пропусна загубата от Чикаго в събота поради лека контузия.

Спенсър Динуиди добави 20 точки и 10 битки, а Тим Хардауей младши също вкара 20 точки.

Шай Гилджъс-Александър изравни персоналния си връх за сезона, откакто записа 42 точки, само че Оклахома Сити изгубиха трети следващ мач.

Бам Адебайо записа 22 точки и 17 битки, а Джими Бътлър вкара седем следващи точки в края на четвъртата четвърт, с цел да помогне на Маями да победи Индиана с 87:82. Бътлър приключи с 20 точки.

Бъди Хийлд беше най-резултатен за Индиана с 19 точки.

Мемфис завоюва против Атланта със 128:103 след 22 точки и 11 асистенции на Тайс Джоунс.

И двата тима бяха без водещите си изпълнители. Гардът на Гризлис Джа Морант е с болки в дясното бедро, до момента в който Трей Йънг е с контузия на кръста.

Келдън Джонсън вкара 21 точки и блокира пукотевица в края на Донован Мичъл, до момента в който Сан Антонио удържа успеха против Кливланд със 112:111.

Деймиън Лилард изравни личния си връх, реализирайки 11 тройки и приключи с 38 точки, с цел да изведе Портланд до триумфа срещи Минесота със 133:112.

Джерами Грант вкара 24 точки за Портланд, а Юсуф Нуркич добави 14 точки и 16 битки.

Д‘Анджело Ръсел записа 23 за Минесота, Руди Гобер завоюва 20 битки и вкара 16 точки.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън - 21 победи/7 загуби, Бруклин - 17/12, Филаделфия - 14/12
Централна дивизия: Милуоки - 19/7, Кливланд - 17/11, Индиана - 14/14
Югоизточна дивизия: Атланта - 14/14, Маями - 13/15, Вашингтон - 11/17

Западна конференция
Тихоокеанска дивизия: Финикс - 16/11, Сакраменто - 14/11, Лос Анджелис Клипърс - 16/13
Югозападна дивизия: Ню Орлиънс - 18/8, Мемфис - 18/9, Далас - 14/13
Северозападна дивизия: Денвър - 16/10, Портланд - 15/12, Юта - 15/14
Източник: novsport.com