Кенийците Беатрис Торойтич и Матю Киплагат станаха победители в 40-тия маратон

...
Кенийците Беатрис Торойтич и Матю Киплагат станаха победители в 40-тия маратон
Коментари Харесай

Кенийци спечелиха Маратона на София

Кенийците Беатрис Торойтич и Матю Киплагат станаха спечелили в 40-тия маратон на София. Двамата победиха надлежно при дамите и мъжете.

От българите най-добре на класическата отдалеченост от 42,195 км се показа Ивайло Вълев, който финишира седми с 2:38.18 часа. Отлично се показа и българката Маринела Нинева, която приключи втора при дамите с персонален връх - 2:41.02 часа.

Над 5000 професионални бегачи и дилетанти се включиха в тазгодишното 40-о издание на Маратон „ София ". В рамките на софийския маратон трансплантирани, лекари, ангажирани в процеса на донорството и трансплантацията, и поддръжници на идеята вземат участие с обособен старт. Така те искат да дадат вяра на всички пациенти от листата на чакащите, че имат късмет за пълностоен живот.

 

 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР