Келси Плъм вкара 20 точки, Челси Грей добави 16 за

...

Женският отбор на САЩ подобри рекорда си с 27-а поредна победа на Световни първенства

Келси Плъм вкара 20 точки, Челси Грей добави 16 за успеха на отбора на Съединени американски щати над Босна и Херцеговина със 121:59 на Световното състезание по баскетбол за дами. С това тимът усъвършенства личния си връх по следващи победи на Световни шампионати, като реализира 27-и триумф.

Тимът не е губил от полуфинала против Русия през 2006 година. Преди това американките имаха 26 победи в интервала 1994-2006. Съветският съюз държи международни връх с 56 следващи усреха от 1959-а до 1986-а.

Американките завоюваха всичките си мачове в групата със междинна разлика от съперничките си от 46,2 точки.

Тимът на Съединени американски щати не съумя да усъвършенства върха си от 145 точки, само че успеха бе задоволително впечатляваща, като в 10-ата минута водеха с 33:15, а по-късно и с 63:31 на почивката.

В американския отбор липсваше Джуъл Лоъд, само че която бе дадена отмора. Калея Копър стартира на нейното място и приключи с 11 точки.

Николина Елез бе най-резултатна за босненките с 19 точки.

В различен мач вторник Пуерто Рико се наложи над Република Корея с 92:73, с цел да се класира за първия си четвъртфинал. Китай победи Белгия с 81:55 за второто място в групата.
Канада ще играе против Мали, Франция се изправя против Сърбия, а Австралия - против Япония.