Кайл Палмиери вкара два пъти, а Иля Сорокин спря всичките

...

Ню Йорк Айлендърс спечели градското дерби с Рейнджърс в НХЛ

Кайл Палмиери вкара два пъти, а Иля Сорокин спря всичките 41 удара, с цел да може Ню Йорк Айлъндърс да завоюва дербито с Рейнджърс с 3:0. Джош Бейли се разписа в третия интервал за „ островитяните “, които прекратиха серия от три загуби. Головете бяха първи за сезона и за двамата Палмиери и Бейли. Адам Пелех и Жан-Габриел Паго способстваха с асистенции.

Ярослав Халак, който игра за островитяните от сезон 2014-15 до 2017-18, направи 26 спасявания за Рейнджърс, които изгубиха четири следващи мача.

Райън Нуджънт-Хопкинс означи своя гол номер 200 в кариерата си, с цел да поведе Едмънтън към триумф с 3:1 при гостуването на Сейнт Луис. Джеси Пулюярви и Зак Хайман също означиха за Ойлърс, които завоюваха втори следващ мач, а Стюарт Скинър направи 37 спасявания.

Райън О'Райли бе прецизен за Сейнт Луис, които изгубиха втори следващ мач. Джордан Бинингтън спря 25 от 27 удара.

Брандън Хейгъл означи гол пет минути преди края на срещата и даде подтик за успеха на Тампа Бей с 4:2 при визитата на Анахайм. Михаил Сергачев записа гол и асистенция, а Никита Кучеров и Никълъс Пол също означи за Тампа, който завоюва за четвърти път в осем мача.

Национална хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), мачове от постоянния сезон:

НЙ Айлендърс – НЙ Рейнджърс - 3:0

Сейнт Луис – Едмънтън – 1:3

Анахайм – Тампа Бей – 2:4