Кауи Леонард вкара 14 от всичките си 21 точки в

...

Финален щурм донесе успеха на Лос Анджелис Клипърс над Бруклин Нетс в НБА

Кауи Леонард вкара 14 от всичките си 21 точки в мача в последните пет минути и имаше голяма роля за успеха на Лос Анджелис Клипърс със 125:114 над Бруклин Нетс в шампионата на НБА. Това е 27-и триумф за отбора от началото на сезона и те водят в класирането на Тихоокеанската дивизия. Но мачът мина през много премеждия за тях и евентуално загубата би им подхождала повече, тъй като те взеха първи задатък в срещата чак 2:50 минути преди края. Изоставаха с 18 точки, само че направиха серия от 22:0, с цел да завоюват 10-а победа в последните си 12 срещи. Леонард затвори 22-те следващи безответни точки с тройка от ъгъла на полето.

Иначе Джеймс Хардън беше най-резултатен за домакините от ЛА с 24 точки и 10 асистенции, а Ръсел Уестбрук стартира от пейката, само че вкара 23. За гостите от Бруклин Майкъл Бриджис наниза 26, 20 от които преди почивката.

Бостън продължава да бъде номер 1 в цялата Лига, записвайки 33-и триумф от началото на сезона. В петък те паднаха за първи път през сезона вкъщи от Денвър, само че през днешния ден нямаха проблем с пристигналия с много проблеми тим на Хюстън Рокетс и го победиха със 117:106.

Дерик Уайт вкара 21 точки и взе 12 рибаунда, Джейсън Тейтъм остана с 18, а Джейлън Браун завърши мача с трети трипъл-дабъл в кариерата. Той наниза 13 точки, взе 11 битки и подаде 10 паса.

Дилън Брукс Брукс беше най-резултатен за гостите от Тексас с 25 точки в отсъствието на контузените Фред ван Флийт, Джабари Смит-джуниър, Джеф Грийн, Реджи Бълок и Тари Ийстън.

Финикс Сънс се наложи над Индиана със 117:110 с 40 точки на Кевин Дюрант и 26 на Дивайн Буукър. Това е пети следващ триумф на Слънцата над този съперник, а те заемат 2-ата позиция в Тихоокеанската дивизия с 24/18.

Брадли Бийл осъществя 11 пъти от 16 опита и завърши с 25 точки. Той вкара три коша в последните 2:11 минути, с цел да измъкне мача. Буукър пък осъществя едвам 9 пъти от 24 изстрела от игрова обстановка, включително и една тройка, само че 25 секунди преди сирената.

Лейкърс също реализира домакинска победа – 134:110 над Портланд, като Д`Aнджело Ръсел вкара 34 точки за триумфа, а ветеранът ЛеБрон Джеймс добави 28. Така Езерняците към този момент имат еднакъв баланс в шампионата 22 победи и 22 провали. Остин Рийвс с 15 точки, както и 14 пункта и 14 битки на Антъни Дейвис имаха своето значение.

42 точки осъществя Никола Йокич за триумфа на Денвър над Вашингтон. Сърбинът взе 12 битки и подаде 8 асистенции. Защитаващият купата си отбор на Нъгетс е 3-и в Северозападната дивизия с 30/14. Джамал Мъри и Майкъл Портър-джуниър се отличиха с по 19 точки за всеки.

Паоло Банкеро пък вкара 20 за Орландо, който победи районния си противник Маяви със 105:87. За Маями това е втора поредна загуба, само че те са на върха в Югоизточната дивизия с 24/19.