Кауи Леонард вкара 14 от всичките си 21 точки в

...

ЛА Клипърс с феноменален обрат срещу Бруклин след серия от 22 безответни точки

Кауи Леонард вкара 14 от всичките си 21 точки в мача в последните пет минути и имаше голяма роля за успеха на Лос Анджелис Клипърс със 125:114 точки над Бруклин Нетс в шампионата на НБА.

Това бе 27-и триумф за отбора от началото на сезона и те водят в класирането на Тихоокеанската дивизия. Но мачът мина през много премеждия за тях и евентуално загубата би им подхождала повече, тъй като те взеха първи задатък в срещата чак 2:50 минути преди края. Изоставаха с 18 точки, само че направиха серия от 22:0, с цел да завоюват 10-а победа в последните си 12 срещи. Леонард затвори 22-те следващи безответни точки с тройка от ъгъла на полето.

Иначе Джеймс Хардън беше най-резултатен за домакините от ЛА с 24 точки и 10 асистенции, а Ръсел Уестбрук стартира от пейката, само че вкара 23. За гостите от Бруклин Майкъл Бриджис наниза 26, 20 от които преди почивката.

В класирането Клипърс са четвърти на Запад с актив от 27 победи и 14 провали, до момента в който Нетс са 11-и в Източната конференция с баланс от 17 триумфа и 25 загуби.

LAC outscored the Nets 41-15 in the 4Q and ended the game on a 22-0 run to grab the win!