Като щур можем да охарактеризираме предпоследният 12-ти кръг от първенството

...

Щур предпоследен кръг в региона

Като щур можем да охарактеризираме предпоследният 12-ти кръг от шампионата на Областната футболна група. Пълни обрати в Бисер и Минерални бани, 27 гола, доста греди, значими дузпи и отсъствие на Извор на Ямача. Най-голям интерес възбуди съботното дерби в село Бисер, където пред близо 150 фенове се срещнаха локалният Герганин извор и новакът в групата Любимец 2018. Домакините се постановиха с 4:3 след доста обрати, а с хеттрик ще се запомни нападателят на Бисер Ангел Балабанов. Самият той откри за 1:0 в 14-ата минута, а Пламен Пейков удвои резултата в 21-ата. До края на първата част обаче гостите се добраха до тъждество, след попадения на Димо Димитров в 41-ата и Велин Иванов в 43-ата минута.

През второто полувреме, Велин Иванов изведе Любимец 2018 напред за 2:3 в 65-ата минута, само че насладата на гостите бе къса. Само две минути по-късно Ангел Балабанов изравни, а същият постави завършек на разногласието в 71-ата минута, откакто вкара отсъдената дузпа за 4:3 за Герганин извор. В другия дуел от деня, съставът на Свиленград II разруши с 6:1 гостуващият Стамболово.

Дерби се игра и в Симеоновград. Местният Бенковски бе надигран изрично с 0:3 от гостуващия Хеброс 1921 (Харманли). Пред очите на своя покровител Донко Трендафилов, харманлийци изиграха най-хубавия си мач от началото на конкуренцията и справедливо взеха трите точки. Момчетата от Бенковски бяха равностойни сътрудници пред първата част и задържаха резултата 0:0. Нелепи травми извадиха рано от състава главния бранител Мирослав Халачев и бързия нападател Даниел Ганев и бе въпрос на време, Хеброс да направи това, за което бяха пристигнали.

Все отново домакините бяха матирани единствено за 8 минути. В 56-ата се разписа Валентин Георгиев, в 57-ата Александър Желязков, а крайното 3:0 за Хеброс оформи играещият треньор Теодор Нейков в 64-ата. Пълен поврат имаше и на мача Топлика – Раковски в Минерални бани. Ивайловградчани поведаха с 0:2, само че домакините се подвигнаха на взлом и съумяха да победят с 3:2. Важна победа като посетител направи състава на Любимец 2000, който се наложи с 4:1 над Тунджа в село Срем. Така момчетата на Наско Сталев се измъкнаха пред своя градски конкурент Любимец 2018 и към този момент са 5-ти в класирането с две точки задатък и иден мач с Бенковски./Марица