Като добър и премислен избор окачестви за свой наследник -

...
Като добър и премислен избор окачестви за свой наследник -
Коментари Харесай

Гълъб Донев оцени Мария Габриел като добър и премислен избор

Като " добър и обмислен избор " окачестви за собствен правоприемник - Мария Габриел, министър-председателят Гълъб Донев.

" Очакванията за сформиране на постоянно държавно управление са изключително огромни, още повече, виждате - партиите и обединенията в това Народно заседание започнаха един по-различен метод към това да се търсят вероятните пътища за разговор. (...) Виждаме, че това, което беше особено в предходните Народни събрания - да не бъде прочут състава на държавното управление и предлагането за министър председател до връчването на мандат, в този момент това е по-различно ", уточни още служебният министър председател в коридорите на Народното събрание.

Донев изрази и вяра до края на седмицата да станат ясни и имената на проектоминистрите в предлагането на ГЕРБ за кабинет. Припомняме, че президентът на ГЕРБ/СДС на 15 май, понеделник.

Изключен ли е разновидността някои от служебните министри да останат в креслата си и в постоянно държавно управление, каквото предложи преди седмици Борисов?
 Радев не дава на Борисов служебни министри за постоянен кабинет
Радев не дава на Борисов служебни министри за постоянен кабинет

Праща го да търси поддръжка за държавно управление от парламентарно показаните партии

" Не мога да разясня това, дали някои от служебните министри биха се съгласили да вземат участие в един постоянен кабинет, това е техен персонален избор. Но всички надлежно би трябвало правилно да уведомят, в случай че има такива диалози и надлежно тяхно единодушие за присъединяване в едно бъдещо държавно управление ", отговори на въпрос на News.bg министър-председателят.

Донев бе безапелационен още - няма да желае оставката на министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев след случая в Пловдив преди дни, когато по непозволен метод от органите на реда.
 Заведенията заговориха за оставки поради полицейския произвол в нощен клуб в Пловдив
Заведенията заговориха за оставки поради полицейския произвол в нощен клуб в Пловдив

БАЗ упорства за щателна инспекция на дейностите на униформените
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР