Категорична победа и две загуби е равносметката за академията на

...

Нефтохимик разгроми Черноморец при старшата възраст, младшата и децата отстъпиха на “акулите”

Категорична победа и две загуби е равносметката за академията на Нефтохимик от днешния ден, в който се изиграха три финални мача от регионалния стадий на шампионата Купа БФС.

При юношите старша възраст (родени през 2001 г.) „ шейховете “ се постановиха изрично като посетители над градския противник с 5:2. Първата част приключи при резултат 1:1. Домакините поведоха в 20-ата минута, само че единствено след 10 минути игра Нефтохимик изравни, посредством Георги Копарански. След почивката момчетата на Милен Христов покачиха мотивацията си и повишиха резултата единствено след 5 минути. За 2:1 се разписа Павел Русев с гол от воле. След 10 минути още веднъж той означи за 3:1, откакто излезе самичък против вратаря. Последваха няколко пропуснати положения за Нефтохимик, а домакините съумяха да вкарат още едно попадение, откакто получиха право да изпълнят дузпа. Пет минути преди края на дуела, единадесетметров удар бе отсъден и в интерес на „ шейховете “. От бялата точка за 4:2 се разписа Павел Русев, оформяйки и хеттрик. Победното попадение бе дело на Дамян Димитров. При контраофанзива той оформи крайното 5:2.  Децата, родени през 2005 година на Нефтохимик, макар че сътвориха повече положения, позволиха проваляне от Черноморец. На стадион Българово те отстъпиха след дузпи. Резултатът в постоянното време беше 1:1 и той се реши още през първата част. Възпитаниците на Тодор Койчев поведоха при започване на дуела, след което пропуснаха да осъществят чисто състояние, уцелвайки греда. Те пропуснаха да се възползват и от дузпа. Черноморец пък изравни при единствената си рискова обстановка пред вратата на Нефтохимик. При дузпите гостите взеха психическото преимущество и се поздравиха с победа.

Срещата сред тимовете за юноши младша възраст (родени през 2003 г.) на градските противници, която също се изигра на стадион Българово, мина под диктовката на Черноморец и разумно „ сините “ победиха с 5:1.