Каталунският лидер Карлес Пучдемон не пропусна да отбележи победата на

...

Лидерът на Каталуня празнува победата на Жирона над Реал Мадрид

Каталунският водач Карлес Пучдемон не пропусна да означи успеха на Жирона над Реал Мадрид (2:1) в десетия кръг на Ла Лига.

Пучдемон пусна две изявления в twitter, с които означи триумфа на новаците в Примера дивисион.

Тимът от Каталуня стигна до триумфа, макар че още в 12-ата минута бе в ролята на догонващ, откакто Иско откри за гостите.

През второто полувреме обаче домакините стигнаха до цялостен поврат след попадения на Кристиан Стуани и Порту надлежно в 54-ата и 58-ата минути, като при втория гол на Жирона останаха съществени подозрения за засада.

До края на срещата каталунците удържаха задатъка си, записвайки втора поредна победа в шампионата. От своя страна Реал записа втора загуба от началото на сезона в Ла Лига, като отборът на Зинедин Зидан към този момент изостава на 8 точки от водача Барселона.

Gran @GironaFC guanyant 2-1 al @realmadrid a Montilivi (i el dia de Sant Narcís!). Enhorabona, i seguim!