Каспери Капанен вкара в 1:43 минута на продължението и донесе

...

Бъфало разгроми Ню Джърси

Каспери Капанен вкара в 1:43 минута на продължението и донесе успеха на Питсбърг над Вашингтон с 3:2 в среща от Националната хокейна лига.

Победата е четвърта за " пингвините " в пет мача против Вашингтон този сезон, две реализирани след продължение и една след дузпи.

Капанен и Джейк Гюнцел приключиха с гол и асистенция, а Евгений Малкин се регистрира с петия си гол за сезона.

Конър Шиъри и Ричард Паник се разписаха за Вашингтон.
Бъфало реализира втора победа над Ню Джърси в рамките три дни след триумф с 4:1. Виктор Олофсон вкара шестия си гол при числено предимство, а вратарят Линус Улмарк се отличи с 41 спасявания за триумфа.

Поражението е трето следващо за Девилс.
Чикаго се наложи над Кълъмбъс с 6:5 след дузпи. Патрик Кейн означи своя гол номер 398 в кариерата и добави три асистенции за триумфа.

Алекс ДеБринкат вкара единственото попадение при наказателните удари. Карл Сьодерберг се отличи с гол и две асистенции за отбора на Блекхоукс, който печели четвърта победа в последните пет мача.

Кълъмбъс губеше с 3:5 в последната третина, само че съумя да изравни и да прати мача в продължение.
Детройт позволи четвърта загуба в последните си пет мача след 0:2 против Нешвил. Филип Форсберг и Ели Толванен се разписаха за Нешвил при числено предимство в третия интервал, а Роман Йоси се отличи с две асистенции.

Вратарят на Нешви Пека Рине приключи с 24 спасявания за първия си шътаут за сезона.