Каспер Рууд триумфира с 3:1 сета на 1/4-финалите на Roland

...

Над 3 часа битка и между Каспер Рууд и Холгер Руне

Каспер Рууд победи с 3:1 сета на 1/4-финалите на Roland Garros против Холгер Руне след 3:18 часа игра в Париж.

Норвежецът завоюва видимо елементарен мач, защото даде единствено един гейм на противника в първия сет, само че по-късно датчанинът се активизира и съумея да изравни резултата с 4:6.

Третата част бе най-оспорвана, като двамата си размениха по един пробив в средата на гейма, а по-късно стигнаха до тайбрек. Там Рууд бе по-концентриран и след повече от час игра взе още веднъж преднина.

Четвъртият съдбоносен сет се движеше точка за точка, до момента в който в осмия гейм Руне избави 3 брейкпойнта, само че в последна сметка загуби подаването си, а по-късно и мача с 6:3.

Каспер Рууд ще спори за място на финала с Марин Чилич, а в другия полуфинал играят Рафаел Надал и Александър Зверев.

Източник: fakti.bg