Каспер Рууд се класира за 1/4-финалите на турнира на червени

...

Каспер Рууд се класира за 1/4-финалите в Мюнхен

Каспер Рууд се класира за 1/4-финалите на шампионата на червени кортове в Мюнхен. Норвежецът победи Алекс Молчан от Словакия с 3:6, 6:4, 6:4 за два часа и 17 минути във втория кръг на конкуренцията с награден фонд 598 хиляди евро.

Молчан поведе с 4:0 в първия сет откакто реализира два пробива и завоюва частта с 6:3. В идващите два сета 23-годишният Рууд бе по-убедителен, проби по един път подаването на противника и се класира за идващия кръг.

На четвъртфиналите Каспер Рууд ще срещне осмия подложен нидерландец Ботик ван де Зандшулп, който надигра Егор Герасимов от Беларус с 6:2, 6:3 в дуел, траял час и 9 минути.

28-годишният немец Оскар Оте, 62-и в международната класация, в профил номер 3 в схемата на шампионата Райли Опелка (САЩ) след 7:6(4), 6:2. Представителят на домакините чака на четвъртфиналите спечелилия от мача сред французина Юго Гастон и Алехандро Табило от Чили.
 Александър Зверев отпадна във втория кръг в Мюнхен

Водачът в схемата и трети в света загуби от участващия с " уайлд кард " датчанин Холгер Руне с 3:6, 2:6