От Пирогов разкриха какво е състоянието на пострадалия колоездач от Джиро д`Италия
Късно нощес в университетската незабавна болница " Н. И. Пирогов " беше превозен потърпевшият участник в колоездачната обиколка Джиро д`Италия.
32-годишният пациент мина прегледи и проучвания. Той е настанен за лекуване и наблюдаване в пироговската травматология. Пациентът е в устойчиво положение.
Напомняме, че тежко рухване на няколко състезатели беляза втория стадий на Джиро д`Италия у нас. На към 23 километра преди финала във Велико Търново, при село Мерданя, община Лясковец, на влажен асфалт и изострен завой, над 20 от участниците се оказаха на земята. Според телевизионните коментатори на надпреварата колоездачите са влезнали с прекомерно висока скорост - над 70 км/ч - в завой без добра видимост, което е предизвикало тежкия случай.
View this post on Instagram
32-годишният пациент мина прегледи и проучвания. Той е настанен за лекуване и наблюдаване в пироговската травматология. Пациентът е в устойчиво положение.
Напомняме, че тежко рухване на няколко състезатели беляза втория стадий на Джиро д`Италия у нас. На към 23 километра преди финала във Велико Търново, при село Мерданя, община Лясковец, на влажен асфалт и изострен завой, над 20 от участниците се оказаха на земята. Според телевизионните коментатори на надпреварата колоездачите са влезнали с прекомерно висока скорост - над 70 км/ч - в завой без добра видимост, което е предизвикало тежкия случай.
View this post on Instagram
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




