Тухел след загубата от Япония: Болезнено е
Късно нощес Англия загуби в другарска среща от тима на Япония, като мениджърът на " трите лъва " Томас Тухел одобри тежко загубата на своя отбор. Мачът се игра на именития " Уембли ", а англичаните отстъпиха с 0:1 пред скромните азиатци.
" Със сигурност боли. Винаги е мъчително да губиш, а да загубиш вкъщи боли доста. Бяхме осъдени. Контролирахме мача, имахме притежанието, само че не бяхме задоволително рискови в последната третина. Липсваше ни точност, липсваше ни оня финален удар, с цел да създадем чисти положения. Япония е доста порядъчен тим, те се защитаваха надълбоко и чакаха своя миг. Трябва да си извлечем поуките от това. Не става въпрос за Фил (Фодън) или Коул (Палмър). Разбира се, желаеме от нашите нападатели... желаеме офанзивни дейности, желаеме спринтове, желаеме дрибъл, финтове, желаеме извоювани единоборства един на един. Искаме те да поемат опасности, да бъдат изобретателни и да бъдат рискови ", стартира Тухел.
" Е, за какво Аржентина да не разчита на Меси или Португалия да не разчита на Кристиано Роналдо? Това е изцяло обикновено. Ключови фигури напуснаха лагера ни и това си пролича малко. Липсваше ни ударна мощ. Днес през първото полувреме играхме прекомерно тясно; не искахме това, само че сами направихме терена прекомерно стеснен за себе си. През второто полувреме бяхме по-динамични, използвахме повече широчината с нашите крила и крайни бранители, което е това, което искахме да вършим от самото начало. Поехме повече опасности и имахме шансове, само че не успяхме да ги осъществяваме ", продължи той.
" Не желая да се наемам с тази полемика, тъй като мисля, че е доста ясно какво желаеме да вършим и по какъв начин желаеме да играем, и желая да се фокусираме повече върху правилата и върху дейностите, вместо да мислим за това какво значи да носиш фланелката. Да играеш за Англия идва напрегнато, идва с звук - просто по този начин стоят нещата. Трябва да забележим по какъв начин играчите се приспособяват към това, а можем да го забележим единствено в случай че опитаме. Затова опитахме и би трябвало да се поучим от него. Имаме два месеца в този момент, с цел да го изкараме от системата си. Играчите ще изиграят доста футбол и по-късно ще бъдем подготвени ", приключи германецът.
Томас Тухел: Не съм медицински специалист
Утре Англия излиза против Япония
" Със сигурност боли. Винаги е мъчително да губиш, а да загубиш вкъщи боли доста. Бяхме осъдени. Контролирахме мача, имахме притежанието, само че не бяхме задоволително рискови в последната третина. Липсваше ни точност, липсваше ни оня финален удар, с цел да създадем чисти положения. Япония е доста порядъчен тим, те се защитаваха надълбоко и чакаха своя миг. Трябва да си извлечем поуките от това. Не става въпрос за Фил (Фодън) или Коул (Палмър). Разбира се, желаеме от нашите нападатели... желаеме офанзивни дейности, желаеме спринтове, желаеме дрибъл, финтове, желаеме извоювани единоборства един на един. Искаме те да поемат опасности, да бъдат изобретателни и да бъдат рискови ", стартира Тухел.
" Е, за какво Аржентина да не разчита на Меси или Португалия да не разчита на Кристиано Роналдо? Това е изцяло обикновено. Ключови фигури напуснаха лагера ни и това си пролича малко. Липсваше ни ударна мощ. Днес през първото полувреме играхме прекомерно тясно; не искахме това, само че сами направихме терена прекомерно стеснен за себе си. През второто полувреме бяхме по-динамични, използвахме повече широчината с нашите крила и крайни бранители, което е това, което искахме да вършим от самото начало. Поехме повече опасности и имахме шансове, само че не успяхме да ги осъществяваме ", продължи той.
" Не желая да се наемам с тази полемика, тъй като мисля, че е доста ясно какво желаеме да вършим и по какъв начин желаеме да играем, и желая да се фокусираме повече върху правилата и върху дейностите, вместо да мислим за това какво значи да носиш фланелката. Да играеш за Англия идва напрегнато, идва с звук - просто по този начин стоят нещата. Трябва да забележим по какъв начин играчите се приспособяват към това, а можем да го забележим единствено в случай че опитаме. Затова опитахме и би трябвало да се поучим от него. Имаме два месеца в този момент, с цел да го изкараме от системата си. Играчите ще изиграят доста футбол и по-късно ще бъдем подготвени ", приключи германецът.
Томас Тухел: Не съм медицински специалист
Утре Англия излиза против Япония
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ




