Къща на ул. Драгоман“ 13 в столичния квартал Овча купел“

...
Къща на ул. Драгоман“ 13 в столичния квартал Овча купел“
Коментари Харесай

Къща в „Овча Купел“ е на път да се срути след дадено разрешение за строеж от кмет на ДБ

Къща на ул. „ Драгоман “ 13 в столичния квартал „ Овча купел “ се напука поради градеж в прилежащ имот и е застрашена от рухване, оплака се собственичката Ангелина Бочева. Жената подава тъжба в районната администрация, само че от РДНСК издават наставление всички строителни действия, които не са по план, да бъдат спряни, а жителите на къщата - общо четирима души, от които един със специфични потребности, да бъдат евакуирани.

„ Издаден ми е страховит протокол, в който районният кмет Ангел Стефанов ме уведомява, че пускат предложение основният проектант да издаде заповед, в която моето семейство да се изнесе за два месеца, в това число и вуйна ми, която е неработоспособен, с цел да можем да укрепим къщата. Ние не сме отговорни. Ние не сме я разрушили ", описа на място пред ръководителя на Столичния общински съвет/СОС/ Георги Георгиев Ангелина Бочева.

Председателят на СОС посети проблематичния градеж персонално и установи, че проектът за подсилване на постройката не се изпълянва професионално, излиза наяве от негов пост в обществената мрежа.

„ Съжалявам за обстановката, в която се намирате. Столична огромна община се намеси. Екипи на терен откриха, че част от укрепителните работи не се правят по план. Не се съблюдават законовите правила за това и са дадени ясни инструкции на районната администрация да наложи санкции, с цел да се извършва планът, както е очакван. Поемаме ангажимент всеки ден екип проверяващи от Столична огромна община да е на място, тъй като явно има заплаха за постройката и да се следи какво правят строителите “, акцентира Георги Георгиев. Той чака всички отговорни „ по веригата “ - строителна компания, надзорна организация и всеки, подписал се от районната администрация, да понесат отговорност за случая.

„ Този въпрос няма да бъде оставен по този начин. Обръщам се към всички жители, че всеки образец за безвластие като този няма да остане ненаказан “, съобщи още Георгиев. Той добавя, че за задачата жителите би трябвало да бъдат дейни и да се обръщат към тях, с цел да може Голяма община да се намесва и да поправя безобразията на районния кмет на „ Овча Купел “ от Демократична България.  

Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР