Късен гол на резервата Ноа Окафор донесе победата с 1:0

...

Милан излъга Лацио в мач с 3 червени картона

Късен гол на резервата Ноа Окафор донесе успеха с 1:0 за Милан при гостуването на. Мачът от 27-ия кръг на Серия А приключи с безредни подиуми поради два червени картона за столичани в добавеното време. Те бяха получили още един по-рано и приключиха с 8 души.

Милан прекъсна серията си от три мача без триумф във всички шампионати. Тимът е трети с 56 точки. Лацио записа втора поредна загуба и остава осми с 40 точки. Лидер в Серия А е Интер с 69 точки, а вторият Ювентус има 57.

Росонерите преобладаваха, само че изпуснаха няколко положения преди почивката. Мачът продължи по същия метод и след почивката. В 77-ата минута Рафаел Леао вкара гол, само че ВАР сподели засада и го анулира. Все отново в 88-ата Окафор беше прецизен отблизо разстояние за 0:1.

Домакините останаха с човек по-малко в 57-ата минута, когато бранителят Лука Пелегрини получи втори жълт и надлежно червен картон за нарушаване против Кристиан Пулишич. В четвъртата минута на добавеното време бранителят Адам Марушич получи пряк червен картон. Малко по-късно същото стана и с Матео Гендузи. Той беше изпъден за сдърпване с Пулишич.

Лацио стана първият отбор от Серия А, който получава три червени картона в един мач от 2012 г, насам. Тогава същото се случва с Палермо против Болоня.
Източник: flashnews.bg