Късен гол на резервата Кай Хаверц осигури трудния успех за

...

Хаверц качи Арсенал на върха във Висшата лига

Късен гол на резервата Кай Хаверц обезпечи сложния триумф за Арсенал с 1:0 при гостуването против Брентфорд. С трите точки в лондонския конфликт артилеристите се качиха преди всичко в класирането. Арсенал има 30 точки, една повече от.

Мачът беше под. Дербито обаче надалеч не беше най-интересният конфликт в тези 200.

Брентфорд най-вече се бранеше, само че имаче два отлични шанса да поведе. Райс и Зинченко обаче почистиха удари от голлинията. В края на първата част попадение на Леандро Тросар беше анулирано поради засада от ВАР. В 77-ата минута Нийл Мупай беше покрай това да се разпише в интерес на домакините, само че не съумя.В 89-ата минута Хаверц засече с глава центриране на Букайо Сака и направи 0:1.

Загубата постави завършек на серия от 14 дербита на Лондон без проваляне за Брентфорд. И на серия от 19 семейства с най-малко един вкаран гол.
Източник: flashnews.bg