Каролина Плишкова отпадна в третия кръг на силния турнир по

...

Плишкова отпадна в Пекин, загуби шансове да стане №1 в света

Каролина Плишкова отпадна в третия кръг на мощния шампионат по тенис в Пекин с награден фонд 7 милиона $. Поставената под номер 4 чехкиня претърпя проваляне от румънката Сорана Кърстя с 1:6, 5:7.

Плишкова проби на старта, само че по-късно загуби шест следващи гейма. Тя поведе с 5:2 във втората част, само че пропусна четири сетбола, а с нова серия от пет поредни гейма Кърстя стигна до крайната победа.

Така Плишкова шансове да оглави международната класация, което щеше да стане, в случай че беше спечелила купата в китайската столица.

На четвъртфиналите пък Кърстя ще се изправи против шампионката от " Ролан Гарос " и номер 9 в схемата Елена Остапенко (Латвия), която отстрани за четвърт час представителката на домакините Пън Шуай, откакто поведе с 3:0 и китайката се отхвърли поради контузия.