Каролин Вознячки продължи впечатляващото си представяне във финалите на WTA

...

Вознячки продължи наказателната си акция в Сингапур и е на полуфинал

Каролин Вознячки продължи впечатляващото си показване във финалите на WTA в Сингапур и предварително си обезпечи място в полуфиналите. След като в първия си мач даде единствено два гейма на тенисистката с най-вече трофеи през 2017 година - Елина Свитолина (6:2, 6:0), през днешния ден датчанката направи същото и против международната №1 Симона Халеп.

Вознячки завоюва първите седем гейма и се наложи с 6:0, 6:2. Бившата №1 имаше потребност от едвам 63 минути, с цел да реализира трета поредна и общо четвърта победа в шестия си дуел с актуалната лидерката в международната класация.

Датчанката завоюва 53 от разиграните 83 точки и нито един път не загуби своето подаване. Тя осъществя пет пробива от осем благоприятни условия и избави единствения късмет, който се откри пред Халеп.

Румънката започва шампионата със страховит триумф против намиращата се в серия от 11 следващи победи Гарсия. Днес обаче тя нямаше никакъв отговор против въодушевената и безгрешна игра на Вознячки.

Гарсия резервира шансове за полуфиналите след страховит поврат против Свитолина
© Reuters

В другия мач от групата Гарсия завоюва доста трагично против Свитолина. Украинката сервираше за успеха при 5:3 в третия сет, само че французойката навакса пробива пасив в последния вероятен миг и обърна мача - 7:5, 6:7 (3), 7:5 след 2.45 часа игра.

След двете безапелационни победи Вознячки си подсигурява първото място в Червената група. В полуфиналите тя ще се изправи против Гарбине Мугуруса или Винъс Уилямс. Испанката и американката ще си оспорват втората позиция в Бялата група в пряк дуел в четвъртък.

Халеп, Гарсия и Свитолина ще се борят за второто място в Червената група. Тенисистката, която го заеме, ще играе в полуфиналите с Каролина Плишкова, която през вчерашния ден си подсигурява първата позиция в Бялата група след две безапелационни победи от два мача.