Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на Мастърса в Монте

...
Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на Мастърса в Монте
Коментари Харесай

Алкарас с невероятен обрат

Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на Мастърса в Монте Карло, откакто реализира сложен триумф против Артур Фис с 2:1 сета, 4:6, 7:5, 6:3.

За испанеца това е първи полуфинал в Монте Карло и общо 10 в шампионати от Мастърс 1000 сериите.

В полуфиналите Алкарас ще се изправи против Алехандро Давидович Фокина, който победи Алексей Попирин с 6:3, 6:2.

Срещата стартира доста мощно за Фис, който поведе с 3:0 и два брейка. Алкарас съумя да ги върне и двата, само че при 4:4 французинът още веднъж взе подаването на Алкарас, след което затвори частта на личен сервис, макар че трябваше да избави две точки за пробив.

Във втория сет двамата печелеха подаванията си, като международният номер 3 имаше повече проблеми на сервис. Ключовият миг пристигна в 11-ия гейм, когато Алкарас се измъкна от обстановка 0:40, а по-късно проби.

Фис направи първия брейк в третия сет в третия гейм. Той поведе с 3:1, само че не завоюва различен гейм до края на частта.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР