Карлос Алкарас победи Алберт Рамос с 6:1, 6:7(7), 5:7, 7:6(2),

...

Карлос Алкарас продължава в Ролан Гарос след над 4 часа и половина игра

Карлос Алкарас победи Алберт Рамос с 6:1, 6:7(7), 5:7, 7:6(2), 6:4 след 4 часа и 38 минути игра и си обезпечи място на 1/16-финалите на тенис шампионата от Големия шлем Ролан Гарос.

Играта на тинейджъра в първата част предполагаше, че през днешния ден той няма да срещне усложнения против своя противник. След два пробива 19-годишният тенисист поведе в сетовете.

Двамата състезатели играха надалеч по-равностойно във втрата част, където Рамос възобнови равенството в сетовете след тайбрек. 34-годишният състезател даже стигна до поврат, откакто реализира два пробива в третия сет.

В четвъртата част равенството се резервира до 5:5 гейма, откакто двамата си размениха по два пробива. Карлос Алкарас даже отрази мачбол, преди да завоюва сета в нов оспорван тайбрек.

В заключителната пета част напрежението се отрази и на двамата тенисисти. Алберт Рамос поведе с 3:0, само че Алкарас обърна за 4:3, след което позволи пробив. Рамос обаче не съумя да завоюва последния си сервис гейм, което даде опция на младока да сервира за мача. Алкарас завоюва последния си гейм на нула, с цел да се поздрави с триумфа.

Welcome to the show
— Roland-Garros (@rolandgarros)

В идващия кръг от шампионата испанецът ще срещне Себастиан Корда, който победи със 7:6(5), 6:3, 6:3 Ришар Гаске.

По-рано през днешния ден,, също завоюваха мачовете си в конкуренцията.