Карл-Антъни Таунс реализира 14 точки в последната четвърт, за да

...

Младок сътвори обрат за Минесота срещу шампионите

Карл-Антъни Таунс осъществя 14 точки в последната четвърт, с цел да докара Минесота до поврат против Голдън Стейт Уориърс и в последна сметка до победа със 109:103.

Голдън Стейт без Стеф Къри водеше солидно във втората и третата част, откакто навакса малко закъснение в първата.

Кевин Дюрант имаше доста мощни минути в дуела, само че най-после стрелбите на отбора му просто не влизаха. Уориърс имаше и доста слаб % на пукотевица, което в допълнение усложни задачата, когато домакините избухнаха в края.

Минесота прекъсна серия от три следващи загуби с помощта на мощната си последна част от мача.

Таунс приключи с 31 точки и 16 битки, Андрю Уигинс добави 23, а шестима баскетболисти на Минесота приключиха с двуцифрен актив.

Дюрант от другата страна осъществя 39, само че с 11 точни от 32 изстрела.

Дебют за Минесота направи Дерик Роуз, който игра 6 минути и се регистрира с 2 точки и 2 асистенции.