Карл-Антъни Таунс постави клубен рекорд за отбора на Минесота, след

...

Таунс влезе в историята - стана първият играч с 60 точки в един мач този сезон

Карл-Антъни Таунс сложи клубен връх за тима на Минесота, откакто вкара 60 точки в един мач, а отборът му завоюва като посетител над Сан Антонио със 149:139. Резултатът на Таунс го прави и рекордьор за сезона в Националната баскетболна асоциация.

Таунс вкара 19 от 31 изстрела от игра, също по този начин взе 17 битки и усъвършенства предходното си най-хубаво достижение, което беше 56 точки против Aтланта на 28-и март 2018-а година. За този сезон рекордьорите бяха ЛеБрон Джеймс от Лейкърс и Трей Йънг от Атланта Хоукс с по 56 точки.

Героят на деня за Mинесота вкара тройка 1:39 минути преди края, с цел да оформи персоналния си резултат, малко откакто при един тъкмо изпълнен углавен удар беше направил 57. И по този начин стана първият състезател в НБА с 60 точки и 17 битки от Шакил О’Нийл, който на 6-и март 2000-ата година вкара 61 и взе 23 битки за Лейкърс.

Това е и втора загуба за Сан Антонио, откакто наставникът им Грег Попович направи рекордната в кариерата си 1336-а победа. Спърс също по този начин имат 7 загуби в последните си 9 мача, както и седем следващи вкъщи – най-дългата им отрицателна серия през сезона.

За тях Келдън Джонсън вкара 34 точки, а Деджонти Мъри добави 30 и 12 асистенции. Лони Уокър Четвърти остана с 22.

С тази победа Минесота заема 7-ото място на Запад с 40 победи и 30 загуби, а Сан Aнтонио е 12-и с 26/43.
Източник: lupa.bg