Карина Константинова и съотборничките ѝ на Кефлавик продължават да са

...

Карина Константинова тласна Кефлавик към върха

Карина Константинова и съотборничките ѝ на Кефлавик не престават да са единственият тим без позволена загуба от началото на сезона в елита на исландското състезание. Българската баскетболистка и отборът ѝ реализираха четвъртата си поредна победа, откакто надделяха Валур със 78:76 (18:22, 17:10, 15:24, 28:19) на вражеска територия.

Така след първите четири кръга водач в класирането е тимът на Кефлавик с съвършен актив от 4-0. Хаукар и Ньордвик са втори и трети с по 3-1, а Валур заема четвъртата позиция с баланс от 2-2.

Константинова имаше съществена заслуга за следващата победа на своя отбор, като българската националка приключи срещата с 20 точки, 6 битки, 5 асистенции и 3 откраднати топки за 34 минути като титуляр. При стрелбата си някогашната състезателка на родните Балкан и Берое бе 3/5 от зоната за две точки, 4/8 от тройката и 2/2 от наказателната линия.

Даниела Уолън се трансформира в най-резултатна за Кефлавик с 28 точки, 6 битки и 5 асистенции.

Следващият мач за Константинова и компания е на 19 октомври против Изменник на родината Рейкявик.