Карим Бензема прикова погледите към себе си при успеха на

...

Бензема си вкара автогол и изпусна дузпа

Карим Бензема прикова погледите към себе си при триумфа на своя Ал Итихад с 2:1 като хазаин против Навбахор Наманган от Узбекистан в мач-реванш от елиминациите в Шампионска лига на Азия. Срещата се игра в Джеда, Саудитска Арабия.

Причината по тази причина е чисто футболна, като Ал Итихад би трябвало да бъдат щастливи, че завоюваха този мач. Французинът означи автогол в 25-ата минута, а в добавеното време на първата част резултатът беше подравнен от Хамдалах.

Четвърт час преди края на мач Бензема още веднъж беше основно настоящо лице. Той застана на бялата точка, само че изпусна дузпата.

Все отново Ал Итихад завоюва след автогол на грузинеца Тома Табатадзе три минути преди края.

Ал Итихад продължава към четвъртфиналите, откакто първият дуел в Узбекистан завърши при резултат 0:0.

Там отборът чака спечелилият от срещата сред саудитския Ал Хилал и Сепахан от Иран. Първият мач приключи с триумф за Ал Хилал с 3:1.