Кардиф Сити записа едва втората си победа от началото на

...

Кардиф се добра до втората си победа от началото на сезона с гол в 90-ата минута

Кардиф Сити записа едвам втората си победа от началото на сезона, откакто се добра до домашен поврат с 2:1 над Брайтън. Гостите поведоха с гол на Люис Дънк (6') в самото начало, само че Калъм Патерсън (28') изравни. В 34-тата минута " чайките " останаха с човек по-малко, откакто Дейл Стивънс получи пряк червен картон. Кардиф стигна до успеха в 90-ата минута посредством Сюлеймане Бамба.

Нийл Уорнък бе направил три промени - Джо Ралс, Кадийм Харис и Грег Кънингам започнаха за домакините. Мартин Монтоя и Антони Нокер бяха титуляри за Брайтън. Люис Дънк взе капитанската лента в отсъствието на Бруно.
2 - This is the second time a Neil Warnock side have won in the 90th minute of a Premier League game, and the first time since September 2006 (Phil Jagielka for Sheff Utd v Middlesbrough). Drama. #CARBRI pic.twitter.com/6dKyKMphTj
— OptaJoe (@OptaJoe) November 10, 2018

Именно Дънк откри резултата още в шестата минута, когато засече с глава на далечната греда съвършено центриране на Марч от свободен удар.

В 28-ата минута Кардиф изравни от нищото, откакто Калъм Патерсън засече с глава центриране на Харис.

Десетина минути преди почивката гостите останаха с човек по-малко след пряк червен картон на Дейл Стивънс, който влезе рисково в краката на Кънингам.

1/4 час след подновяването на играта удар на Кадийм Харис срещна гредата.

В 82-рата минута Хосе Искиердо направи доста добър самостоятелен пробив, след който стреля от 25 метра, само че Етеридж съумя да избави с една ръка.

Минута преди края и Матю Райън се намеси, откакто мазета мощен удар по земя на Камараса.

В 90-ата Сол Бамба донесе трите точки на Кардиф. Бранителят първо засече със задна ножица центриране отляво, топката срещна дясната греда, получи се безредие, Патерсън стреля, само че този път топката срещна напречната греда и се върна в Бамба, който най-накрая я прати в мрежата - 2:1. Кардиф везе има осем точки, като отборът се измъкна от зоната на изпадащите с днешния триумф. Брайтън заема 12-а позиция с 14.
СТАТИСТИКА ТУК!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!
КЛАСИРАНЕ ТУК! Премиър лийг 12 кръг, събота 10 ноември  Кардиф Сити 2:1краен резулат  Брайтън