Капитанът на Рома Даниеле Де Роси беше наказан за два

...

Два мача наказание за капитана на Рома

Капитанът на Рома Даниеле Де Роси беше осъден за два мача поради удара, който нанесе в лицето на Джанлука Лападула по време на равенството 1:1 на Рома като посетител на Дженоа в Серия " А " в неделя.
В 69-ата минута на мача Де Роси удари без топка в лицето Лападула в наказателното поле. Реферът му сподели червен картон и отсъди дузпа в интерес на Дженоа, която Лападула осъществя за 1:1.

Дисциплинарната комисия на италианската футболна лига дефинира постъпката на Де Роси " като съществено неспортсменско държание ".

Минути след мача капитанът на Рома се извини за постъпката си. Той ще пропусне домакинската среща против СПАЛ 2013 и гостуването на Киево. Серия А 14 кръг, неделя 26 ноември  Дженоа 1:1краен резулат  Рома