Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос се очаква да се

...

Рамос се очаква да играе за Реал още през следващата седмица

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос се чака да се завърне в игра още през идната седмица в семейството на Малага от 13-ия кръг на Ла Лига на „ Сантиаго Бернабеу “.

Рамос сигурно ще пропусне идния мач от груповата фаза на Шампионската лига против АПОЕЛ Никозия.

31-годишният футболист е със строшен нос, откакто бе изритан в лицето от Лука Ернандес в 35-та минута на дербито сред Атлетико Мадрид и Реал Мадрид (0:0) на „ Уанда Метрополитана “. Съдията Фернандес Борбалан не свири дузпа за „ белия балет “. Рамос доигра полувремето с тампони в носа, само че по-късно бе заменен.

За момента лекарският екип на Реал Мадрид и Рамос са решили, че футболистът няма да се оперира, а ще играе с маска.

Той ще играе с защитна маска, както в мача против Малага, по този начин и в дуела против Атлетик Билбао. След това ще бъде разисквано дали Рамос ще се оперира или ще продължи да играе с маска.

Рамос: Бих кървил хиляди пъти за тази емблема и тази фланелка

През 2007 година носът на Рамос също бе строшен. На 7 март 2007 година той получи доста тежък удар от Рой Макай по време на мач от Шампионската лига против Байерн Мюнхен. Тогава той се оперира едвам след края на сезона, защото изпитваше дихателни проблеми.