КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Патрик Махоумс хвърли 262 ярда

...

Патрик Махоумс води Чийфс до победа в плейофите с 26-7 над Маями при почти рекордно ниски температури

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Патрик Махоумс хвърли 262 ярда и тъчдаун, шлемът му се счупи, когато взе попадение през второто полувреме и продължи да води Канзас Сити Чийфс до победа с 26-7 над Маями Долфинс в четвъртия най-студен мач в историята на НФЛ събота вечер.

Най-полезният състезател на лигата откри Раши Райс осем пъти за 130 ярда и тъчдаун в плейофната игра с уайлд кард, а Исая Пачеко добави 89 ярда при бързане и още един резултат, изпращайки Чийфс (12-6) около Делфините за първи път от четири срещи след сезона.

Харисън Бъткър добави четири гола от игра за защитаващите се първенци на Супербоул.

Изчерпаните от травми Делфини (11-7) не приличаха на динамичното нахлуване, което водеше лигата по ярдове през постоянния сезон. Туа Таговайлоа беше притиснат безмилостно от отбраната на второ място в НФЛ, необятен правоприемник Тайрийк Хил имаше 53 ярда TD улов, само че другояче беше спрян при завръщането си в Канзас Сити, а Делфините приключиха единствено с 264 ярда.