Канада спечели чиста победа над Бразилия с 3:0 (25:22, 34:32,

...

Канада шокира олимпийския шампион Бразилия във Варна

Канада завоюва чиста победа над Бразилия с 3:0 (25:22, 34:32, 25:23) в първи мач от шампионата във Варна на Лигата на нациите по волейбол. С триумфа си северноамериканците нанесоха второ проваляне на бразилците в лигата през тази година. Победата на Канада пък е шеста от началото на конкуренцията.

#VNL. Mega Rally alert ended by Team Canada winning the point against Brazil.#BePartOfTheGame #Volleyball pic.twitter.com/qjoResbmPK
— Volleyball World (@FIVBVolleyball) June 15, 2018
Срещата стартира равностойно с три изравнявания на резултата, след което с добра игра на мрежата Бразилия съумя да поведе с 5:3. Канада незабавно изравни при 5:5, а след нови две равенства при първото техническо спиране резултата бе 8:7 за латиноамериканците. След спирането равностойната игра продължи, като и двата тима допускаха много неточности. До второто техническо спиране, което бе при резултат 16:15 за Бразилия, резултатът бе изравняван 8 пъти. Слез спирането последваха нови 4 равенства, след което канадците съумяха а пернат с 3 точки при 22:19. Бразилците осъществиха незабавно три следващи точки и изравниха при 22:22, само че след две неточности на символичните посетители и отлична обсада на северноамериканците Канада взе първата част с 25:22.

#VNL. Fantastic spike by Canada's #7 Stephen Maar! Match Canada v Brazil ongoing.#BePartOfTheGame #Volleyball pic.twitter.com/jBnWgJ7Mj3
През втората част Бразилия сподели много по-добра игра. Момчетата на Ренан Дал Зото небрежно поведоха с 6:2 с помощта на отличната си обсада и офанзива, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:3 за бразилците. Символичните посетители продължиха с положителната си игра и поведоха с 6 точки. След 14:8 за бразилците играчите на Канада сподели отлична игра и осъществиха три следващи точки. При второто техническо спиране символичните домакини изоставаха с 4 точки - 12:16. Канада съумя да изравни резултата при 20:20. След това до края на гейма последваха 12 изравнявания на резултата, при които бразилците пропиляха два геймбола, а канадците - седем, само че северноамериканците демонстрираха по-здрава душeвност и взеха втората част с 34:32.

#VNL That deserves our first #HolySchmitt of the season! - Canada over Brazil 3-0 (25-22, 34-32, 25-23) - FIVB Volleyball Nations League match info: https://t.co/m9d6ACBCWG pic.twitter.com/aZxO3WPCVJ
— Volleyball Canada (@VBallCanada) June 15, 2018
В началото на третата част играта още веднъж бе равностойна и резултатът бе изравняван няколко пъти. При първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за Бразилия. Символичните посетители поведоха с 4 точки при 11:7, само че канадците незабавно направиха серия от три следващи точки и понижиха пасива си до единствено точка при 10:11, а след втора серия от три точки изравниха при 14:14. При второто техническо спиране резултатът бе 16:14 за Бразилия. След спирането канадците още веднъж демонстрираха доста добра игра в офанзива и отбрана и незабавно изравниха при 18:18. След нови 5 изравнявания Канада съумя да завоюва гейма с 25:23 и надлежно мача с 3:0.

Утре от 15.30 във втория си мач Бразилия играе против Франция, а от 18.30 Канада се изправя против домакините.

По-късно през днешния ден от 18.30 часа е втората среща в групата сред тимовете на България и Франция.
 КАНАДА - БРАЗИЛИЯ 3:0 (25:22, 34:32, 25:23) КАНАДА: Тайлър Сандърс 1, Гавин Шмит 16, Николас Хоуг 15, Стивън Маар 9, Грейъм Виграс 8, Лукас Ван Беркел 3 - Блейър Бан-либеро (Джей Бланкеню, Джейсън Дероко 1, Брадли Гънтър 2, Артър Шварц 4)
Старши треньор: СТЕФАН АНТИНГА
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 2, Уолъс Де Соуса 19, Маурисио Боржеш 10, Дъглас Соуса 4, Лукаш Сааткамп 12, Исак Сантош 9 - Талес Хос-либеро (Уилям Аржона, Алан Соуса, Отавио Пинто, Леонардо До Нашименто, Мурильо Ендрес-либеро)
Старши треньор: РЕНАН ДАЛ ЗОТО