Канада надмина първия кръг на World Baseball Classic за първи път, победи Куба със 7-2
Канада мина през първия кръг на World Baseball Classic за първи път, побеждавайки Куба със 7-2 в сряда в мач, който печели всичко в Сан Хуан, Пуерто Рико, зад Хоумър на Ейбрахам Торо и двоен сингъл на Ото Лопес.
Братята Бо Нейлър и Джош Нейлър участваха в рънове, Оуен Кейси имаше два RBI, а реливерът Джеймс Пакстън означи шест над 2 2/3 нулеви ининга за Канада (3-1), която отстрани кубинците (2-2) и завоюва група А над Пуерто Рико (3-1). Куба отпадна в първия кръг за първи път.
Канада и Пуерто Рико ще играят четвъртфинали в Хюстън този уикенд.
Куба приключи с три неточности и левият краен състезател Ариел Мартинес разреши на уловимата муха на Торо, започваща седми, да падне за дубъл. Канадците откриха мача с три ръна шести ининг, който включваше изтърван изскачащ прозорец, фал, който падна, диво мятане на пикоф и кечър интервенция на Андрис Перес, чиято подадена топка докара до първия рън на Канада.
По-късно в сряда Мексико и Италия трябваше да играят в Хюстън в м...
Прочетете целия текст »




