Канада е новият олимпийски шампион в женския турнир по футбол

...

Канада e олимпийски шампион в женския футбол

Канада е новият олимпийски първенец в женския шампионат по футбол в Токио. "Кленовите листа " завоюваха с 3:2 против Швеция след осъществяване на дузпи. Резултатът в постоянното време и продълженията бе еднакъв 1:1. Скандинавките останаха втори и на игрите преди 4 години в Рио, където изгубиха от Германия. Швеция поведе посредством Тина Блакстениус в 34-ата минута. Състезателката на Челси Джеси Флеминг изравни в 67-ата минута от дузпа, която бе отсъдена след инспекция с ВАР. В последните минути и продълженията европейките сътворих повече положения, само че не съумяха да вкарат. Драмата настъпи при дузпите. Звездата на Швеция - Косоваре Аслани уцели гредата, а Флеминг даде задатък на Канада. Последваха пропуски на Лоурънс, Жил и Лиън за канадките, до момента в който Бьорн и Скоуг бяха точни за съперника, а ударът на Анвегорд бе избавен от Лабе. 36-годишната Каролин Зегер имаше опция да постави точка на разногласието, само че стреля над гредата. Точен удар на Роуз още веднъж изравни резултата. Шестата дузпа за скандинавките бе изпълнена по възмутителен метод от Андерсон, което даде късмет за канадките. Джулия Гросо посаза здрави нерви и хвърли Канада в възторг.