Камерун победи с 3:2 Гамбия в последен мач от група

...

Камерун се класира за следващата фаза в Купата на африканските нации след драматична победа над Гамбия

Камерун победи с 3:2 Гамбия в финален мач от група " С " на шампионата за Купата на африканските народи, игран на стадион " Мюнисипал де Боеке " в Буаке (Кот д`Ивоар).

Карл Токо Екамби даде задатък за " непобедимите лъвове " в 56-ата минута. Абли Джалоу обаче изравни за Гамбия в 72-ата, а Ебрима Коли обърна резултата в 85-ата минута.

До края на мача Камерун съумя да реализира трагичен триумф след автогол на Джеймс Гомес в 87-ата и попадение на Кристофър Уу в продълженията. Попадение на Гана в продълженията беше анулирано, тъй като Мухамед Санех означи с ръка след обзор от ВАР.

В другия мач от групата Сенегал победи с 2:0 Гвинея. Така отборът оглави групата си и се класира за идната фаза на шампионата. Камерун също продължава към елиминациите, откакто събра 4 точки, завършвайки на второ място. Гвинея остава на третата позиция. Гамбия е на последното място без извоювана точка и отпада от конкуренцията.