Камерън Нори победи Карлос Алкарас с 5:7, 6:4, 7:5 във

...

Камерън Нори победи Карлос Алкарас и триумфира с титлата в Рио де Жанейро

Камерън Нори победи Карлос Алкарас с 5:7, 6:4, 7:5 във финала от тенис шампионата в Рио де Жанейро (Бразилия) с награден фонд 2 милиона $.

Испанецът защитаваше купата си от предходната година. Двубоят опълчи първите двама в схемата на конкуренцията. През миналата седмица с 6:3, 7:5 за купата в шампионата от сериите АТР 250 в Буенос Айрес, Аржентина.

Британецът стигна до триумфа след поврат. В първия сет равенството се задържа до резултат 5:5 гейма, след което вторият в международната класация проби съперника си в последния му сервис гейм.

Алкарас поведе с 3:0 и във втората част, само че се наложи да получи здравна помощ. 27-годишният му конкурент откри сили да се върне в дуела и осъществя три следващи пробива, с цел да изравни сетовете.

Двамата си размениха по два пробива за 3:3 в заключителната трета част. 13-ия в света проби младежа за 6:5 и затвори мача на личен сервис. Камерън Нори справедливо завоюва конфликта с втория си мачбол след 2 часа и 43 минути игра.

CAMERON MARAVILHOSO

The moment defeated Alcaraz 5-7 6-4 7-5 to clinch the title!
— Tennis TV (@TennisTV)

Той завоюва пета купа в кариерата си и първа против тенисист от топ 10 в международната класация.