Към края на живота си, когато паметта му беше на

...
Към края на живота си, когато паметта му беше на
Коментари Харесай

Габриел Гарсия Маркес искаше да унищожи последния си роман. Сега е на път да бъде публикуван

Към края на живота си, когато паметта му беше на части, Габриел Гарсия Маркес се сблъска с компликации при завършването на разказ за скришен полов живот на омъжена жена на междинна възраст. Той изготви минимум пет версии и променяше текста в продължение на години, като съкращаваше фрази, драскаше в полетата, променяше епитети, диктуваше бележки на асистента си. Накрая той се отхвърли и издаде унищожителна дефинитивна присъда.

„ Той ми сподели непосредствено, че романът би трябвало да бъде погубен “, сподели Гонсало Гарсия Барча, най-малкият наследник на създателя

Когато Гарсия Маркес умря през 2014 година, няколко бележки и чернови на романа бяха непокътнати в архивите му в Harry Ransom Center към Тексаския университет в Остин. Историята остава там, значително непрочетена и забравена, до момента в който децата на Гарсия Маркес не вземат решение да се опълчват на волята на татко си.

, само че повече от 30 години след смър...

Прочетете целия текст »
Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР