Месец май е бил най-кървавият на пътя, 168 души са загинали от началото на годината
Към 31 май 2026 година 168 души са починали по българските пътища. Това е с 25 души повече по отношение на същия интервал на 2025 година 2841 тежко ранени, алармират от Институтът за пътна сигурност (ИПБ).
Спред позиция, изпратена до медиите, май е бил най-кървавият месец от началото на годината, като починалите на пътя са били със 7 повече от предходната година.
" Тези числа са непосредствено завещание от систематичния неуспех и несъответстващите законодателни, наказателни и инфраструктурни ограничения на кабинета " Желязков ". Правителството на Росен Желязков беше публично предизвестено от ИПБ, че политиките му ще донесат единствено нови жертви - прогноза, която през днешния ден се удостоверява с кръв ", пишат от организацията.
Време е за разликата, декларират от ИПБ
" Новото държавно управление ръководи от близо месец. Напълно ясно е, че то не е създателят на този безпорядък. Но също толкоз ясно е, че до този миг новото ръководство демонстрира единствено едно: рисково мъртвило пред неуспеха ", пишат от организацията.
Те напомнят, че хората на Румен Радев са оповестили пътната сигурност за собствен приоритет, само че, съгласно тях, до в този момент това желание не е подкрепено с нито едно съответно деяние.
" Вместо промени, чуваме добре познатото и износено факсимиле на вътрешния министър Иван Демерджиев, че " служителите на реда се вадят от храстите ". Точно с тези изречения и с този празен пиар се провалиха поредност от държавни управления преди. Реалността потвърждава, че полицейският надзор самичък по себе си е ненужен ", пишат от ИПБ.
Порочният 12-месечен кръг на българската политика, съгласно ИПБ:
България е пленник на неуместна и повтаряща се причинност:
Институциите спят, до момента в който статистиката безшумно пораства.
Случва се тежка злополука с огромен публичен отзив (загинал публицист, политик, дете или всеобща трагедия).
Държавата имитира активност – изключителни ограничения, показни инспекции и шумна принуда пред камерите.
Общественият напън отслабва и всичко се връща към завареното състояние.
" Този цикъл се повтаря на всеки 12 до 18 месеца. Ако новото държавно управление продължи по утъпкания път на своите прародители, идната огромна покруса на пътя е въпрос на седмици ", пишат от ИПБ.
Те насочат предизвикателство към новата власт:
" България няма потребност от следващото държавно управление, което дава обещание и се снишава. Нуждаем се от водач, който да спре войната по пътищата с действителни дейности, а не с лозунги. Възможността за смяна е напълно във в ръце на Премиера Румен Радев. Очакваме дейности. "
Спред позиция, изпратена до медиите, май е бил най-кървавият месец от началото на годината, като починалите на пътя са били със 7 повече от предходната година.
" Тези числа са непосредствено завещание от систематичния неуспех и несъответстващите законодателни, наказателни и инфраструктурни ограничения на кабинета " Желязков ". Правителството на Росен Желязков беше публично предизвестено от ИПБ, че политиките му ще донесат единствено нови жертви - прогноза, която през днешния ден се удостоверява с кръв ", пишат от организацията.
Време е за разликата, декларират от ИПБ
" Новото държавно управление ръководи от близо месец. Напълно ясно е, че то не е създателят на този безпорядък. Но също толкоз ясно е, че до този миг новото ръководство демонстрира единствено едно: рисково мъртвило пред неуспеха ", пишат от организацията.
Те напомнят, че хората на Румен Радев са оповестили пътната сигурност за собствен приоритет, само че, съгласно тях, до в този момент това желание не е подкрепено с нито едно съответно деяние.
" Вместо промени, чуваме добре познатото и износено факсимиле на вътрешния министър Иван Демерджиев, че " служителите на реда се вадят от храстите ". Точно с тези изречения и с този празен пиар се провалиха поредност от държавни управления преди. Реалността потвърждава, че полицейският надзор самичък по себе си е ненужен ", пишат от ИПБ.
Порочният 12-месечен кръг на българската политика, съгласно ИПБ:
България е пленник на неуместна и повтаряща се причинност:
Институциите спят, до момента в който статистиката безшумно пораства.
Случва се тежка злополука с огромен публичен отзив (загинал публицист, политик, дете или всеобща трагедия).
Държавата имитира активност – изключителни ограничения, показни инспекции и шумна принуда пред камерите.
Общественият напън отслабва и всичко се връща към завареното състояние.
" Този цикъл се повтаря на всеки 12 до 18 месеца. Ако новото държавно управление продължи по утъпкания път на своите прародители, идната огромна покруса на пътя е въпрос на седмици ", пишат от ИПБ.
Те насочат предизвикателство към новата власт:
" България няма потребност от следващото държавно управление, което дава обещание и се снишава. Нуждаем се от водач, който да спре войната по пътищата с действителни дейности, а не с лозунги. Възможността за смяна е напълно във в ръце на Премиера Румен Радев. Очакваме дейности. "
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




