Каляри победи с 2:0 като гост Сасуоло в мач от

...

Каляри оцеля в Серия А след сладка победа като гост над Сасуоло

Каляри победи с 2:0 като посетител Сасуоло в мач от 37-ия кръг на италианското футболно състезание. По този метод състава от Сардиния си подсигурява мястото в елита и през идната акция, до момента в който домакините съвсем несъмнено ще изпаднат в Серия Б. Кръг преди края Сасуоло има 29 точки, а най-малко за момента избавителната зона е 32.

През първото полувреме и двата отбора заложиха на сигурна игра и чисти голови положения липсваха. Единствено Пиамонти от Сасуоло пропиля добър късмет, само че ударът му с глава не откри задачата.

След подновяването на играта Каляри търсеше повече успеха и стигна до два безответни гола. Матео Прати откри резултата в 71-ата минута, а Лападула осъществя дузпа в първата минута на добавеното време.